O RODZICACH

W tym dziele chciałabym przybliżyć Wam osobowości rodziców naszych przyszłych szczeniąt, bo jednak oprócz wyglądu w pasie bardzo ważny jest charakter i usposobienie. Ale za nim przejdę do rodziców chciałabym napisać kilka zdań czym kierowałam się decydując się na takie a nie inne skojarzenie dwóch psów.

Szukając reproduktora dla mojej Demi wyznaczyłam sobie dość trudne zadanie. Myślałam nad tym od wielu miesięcy wyznaczając sobie hodowlane cele na najbliższe kilka lat. W przeszłości nie zawsze moje plany sprawdzały się i wielokrotnie byłam zmuszona je korygować lub całkowicie zmieniać. Ale pomimo trudności cel zawsze musi być wyznaczony aby wiedzieć jakiego psa szukać i jaki to może mieć wpływ na rozwój mojej hodowli a przede wszystkim na urodzone w moim domu szczenięta.
Pierwszym celem jaki sobie wyznaczyłam było znalezienie psa w brązowym kolorze i tutaj właśnie powstała cała trudność, bo za wszelką cenę chciałam dopasować pozostałe cechy do koloru. Oczywiście gdyby mi się to nie udało zrezygnowałabym z tego koloru ale poszukiwania powiodły się i mam nadzieję, że ze wspaniałym rezultatem.
Przeszukując hodowle w europie pod kątem brązowego samca zwracałam oczywiście uwagę na prawidłową budowę psa, ale również bardzo na jego charakter aby nie był to pies zbyt energiczny, pobudliwy czy z dużym temperamentem. Szukałam zrównoważonego samca o ciepłym usposobieniu i raczej małym temperamencie. Zwróciłam również uwagę aby w linii (rodzinie) psa nie pojawiały się poważne choroby genetyczne lub autoimmunologiczne. I właśnie ze względu na zdrowie przyszłych szczeniąt szczególną uwagę przywiązałam aby pies nie był spokrewniony z moją suczką. W konsekwencji po zebraniu wszystkich cech razem mój wybór padł na Henrego.

A teraz kilka słów o rodzicach:

DEMI (Demeter under Egida Ateny) to suczka urodzona w mojej hodowli 4,5 roku temu. Aby nie powielać się na temat Demi chcę Was odesłać na stronę bloga, który powstał przy okazji jej pierwszego miotu https://egidaatenymiotf.blogspot.com/p/demi.html
Ale z pewnością chcę Wam pokazać kilka aktualnych zdjęć Demi i zapewnić iż to co napisałam o niej poprzednim razem nadal jest aktualne :).
Informacje na temat rodowodu, osiągnięć Demi itp znajdziecie oczywiście na stronie hodowli http://bearded-collie.pl/?demi,15


HEINRICH (Henry von Der Hummelwiese). W tym psie znalazłam wszystko czego szukałam, piękny brązowy kolor, cudowne usposobienie, bardzo ciekawy i obcy rodowód, śliczną budowę, lekkość w ruchu i to, że typem wg mnie pasuje do mojej Demi :).
Henry jest utytułowanym psem, ojcem kilkudziesięciu szczeniąt we wszystkich 4 kolorach Bearded Collie czyli czarnym, niebieskim, brązowym i płowym.
Więcej na temat Henrego możecie przeczytać na stronie hodowli http://www.bearded-info.de/Heinrich/index.html

Tutaj możecie zobaczyć Heinricha w ruchu, na filmie jest jako pierwszy https://www.youtube.com/watch?v=XT9kkrUfCgE&feature=youtu.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz