sobota, 13 stycznia 2018

Jak przygotować się na odbiór szczenięcia

Odbiór nowego członka rodziny to zawsze wielkie wydarzenie, mnóstwo przeżyć i emocji, dlatego też chcę zwrócić uwagę i/lub przypomnieć co musicie zabrać ze sobą.

W podróży będą niezbędne:
- duży zwykły ręcznik,
- papierowy ręcznik,
- mokre chusteczki,
- woda niegazowana,
- smycz.
Nie jestem zwolenniczką podawania jedzenia maluchowi w czasie podróży ale jeśli macie do przebycia bardzo długą drogę a szczenię czuje się dobrze tzn nie ślini się i nie wymiotuje możecie spróbować podać mu karmę. Dla mnie długa podróż to więcej niż 7 godz. W przeciwnym wypadku podawajcie mu tylko wodę.
Proszę się nie przejmować jeśli szczenię w czasie podróży nie będzie chciało ani pić ani jeść, nie będzie chciało załatwić się w czasie postoju. Jest to związane stresem i minie jak dojedziecie na miejsce.
Nigdy, przenigdy nie wolno w czasie postoju puścić szczenię bez smyczy, chyba że jest to na zamkniętym prywatnym terenie. W przeciwnym wypadku szczenię może się czegoś wystraszyć i tragedia gotowa.
Jeśli przyjedzie po szczenię samochodem pamiętajcie, że muszą być wtedy min 2 osoby, nie do przyjęcia jest aby maluch jechał bez asysty osoby niekierującej, chyba że pojedzie w klatce.
Jeśli macie jakieś pytania, które chcecie zadać przy odbiorze maluszka zapiszcie je na kartce, z praktyki wiem, że w emocjach zapomina się o co chciało się zapytać 😉.

Wraz z maluchem otrzymacie komplet dokumentów:
- 1 egzemplarz umowy
- książeczkę zdrowia,
- metrykę wydaną przez ZKwP (FCI)
- kserokopię przeglądu miotu,
- kserokopię rodowodu rodziców.

Otrzymujecie również wyprawkę, w której znajduje się:
- karma 2x 1 kg
- obroża,
- miseczka,
- zabawka,
- szarpak,
- ciasteczka,
- smaczny gryzak,
- kocyk z zapachem rodzeństwa,
- różne gadżety

Co potrzebujecie w domu dla Waszego nowego pupila opisałam na stronie hodowli w dziale WYPRAWKA.
Do zobaczenia wkrótce 😀

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz